Távíró billentyűk, stb.

Minden, ami távíróval kapcsolatos.

Moderátor:ha5clf

Avatar
ha5clf
Klubtag
Klubtag
Hozzászólások:392
Csatlakozott:2014.12.31. 16:01
Tartózkodási hely:Budapest
Távíró billentyűk, stb.

Hozzászólás Szerző: ha5clf » 2015.01.28. 09:47

Gondoltam, bar ez talan a konstruktor feljegyzesekhez mehetne, megis azt hiszem itt a legjobb helye a temanak. Tavaj keresgeltem, mi lenne egy egyszeru, olcso, es nagyon konnyu megoldas egy "el-key paddle" elkeszitesehez. A celom az volt, hogy ne kelljen nagy sulyt cipelnem SOTA aktivalashoz. Vegul is talaltam capacitiv megoldasokat, ami nagyon megtetszett. Olyannyira, hogy meg is rendeltem m0ukd honlapjarol egy kis aramkort es megepitettem a billentyut. A belselyeben latszik a kis aramkor:
_open.JPG
Es igy nez ki a mechanikus kivitelezese a billentyunek:
_closed.JPG
Legalabb ket 20 Ft-ba kerult a kivitelezes :) De jo a fogasa.
Megjegyzem, semmi mozgo resz nincs rajta, csak erinkezesrol van szo.

Viszont, FIGYELEM!!! A QTH-ban gyonyoruen mukodott, de mikor feljutottam a hegyre kiderult, hogy bermilyen kis radiofrekvencias jel zavarja. A koaxon visszajovo kopeny aramok, elegek voltak ahhoz, hogy megbolonduljon a kis szerkentyu es random billentyuzzon ha hozzaerek. Vegul is lehetetlen volt vele QSO-zni.

Orom vele jatszani otthon, ahol nincs RF a szobamban, minden illesztes, szures, kihangolas stb. megfelelo, ami nem mindig sikerul a hegyen.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára ha5clf 2015.01.30. 16:37-kor.
73 - Istvan/ha5clf

Válasz küldése