MRC műszaki nap

Minden, ami nem passzol más kategóriába.

Moderátor:ha5clf

HA7LC
Hozzászólások:50
Csatlakozott:2015.01.02. 11:08
Re: MRC műszaki nap

Hozzászólás Szerző: HA7LC » 2015.11.25. 04:01


HA7LC
Hozzászólások:50
Csatlakozott:2015.01.02. 11:08

Re: MRC műszaki nap

Hozzászólás Szerző: HA7LC » 2015.11.15. 14:45

Van már fenn néhány dolog.
http://www.ha5mrc.hu/events/esemenyek.html

Avatar
ha4aa
Klubtag
Klubtag
Hozzászólások:60
Csatlakozott:2014.12.27. 18:21
Tartózkodási hely:Budapest-Agárd

Re: MRC műszaki nap

Hozzászólás Szerző: ha4aa » 2015.11.14. 18:07

ha3flt írta:Én is megnézném, de még egy darabig nem lesz fent az archívumban, ha minden igaz. Sok a dolguk.

András, Tamás hívójele szerintem HA5FTL.

Sziasztok.
Jogos! A betűk azonosak, de ő Fábián Tamás László. Így jegyeztem meg, de úgy látszik, hogy túl keveset találkozunk személyesen és/vagy távírón. :roll:

73! de András

ha3flt
Hozzászólások:10
Csatlakozott:2015.01.05. 10:50
Tartózkodási hely:Budapest
Kapcsolat:

Re: MRC műszaki nap

Hozzászólás Szerző: ha3flt » 2015.11.10. 08:21

Én is megnézném, de még egy darabig nem lesz fent az archívumban, ha minden igaz. Sok a dolguk.

András, Tamás hívójele szerintem HA5FTL.

Sziasztok.
Tibor

HA7LC
Hozzászólások:50
Csatlakozott:2015.01.02. 11:08

Re: MRC műszaki nap

Hozzászólás Szerző: HA7LC » 2015.11.09. 04:10

Igen, érdekes volt, láttam. Csak rögzíteni nem tudom, viszont letölteni igen. :)

Avatar
ha4aa
Klubtag
Klubtag
Hozzászólások:60
Csatlakozott:2014.12.27. 18:21
Tartózkodási hely:Budapest-Agárd

Re: MRC műszaki nap

Hozzászólás Szerző: ha4aa » 2015.11.09. 01:36

HA7LC írta:Feltöltötte-e már valaki a felvételeket?
Galileo-n még nem látom.
MRC napok november 7
Szervusztok!

Ma nem tudtam lemenni személyesen az MRC napokra, így itthonról néztem a galileowebcast közvetítését. HA7WEN Levente gyakorlott előadóként remek előadást tartott a SMOG-1 nyolcadkockányi készülő űreszköz belsejéről. Tavaly a ballonos elő méréseket mondta el az éterszennyezésekről, amiket csak röviden érintett most. Idén a MASAT-1 méretének nyolcadnyi részét betöltő elektronika tervezéséről beszélt. Szerencse, hogy fejlődött az elektronika, hogy ilyen kis helyen és súlyban ennyi mindent meg fognak tudni csinálni. Drukkolok nekik, hogy össze tudjanak állni másokkal, és találjanak a kilövéshez partnereket. Kiderült ugyanis HA5WH Bandi kommentárjából, hogy ilyen könnyű kis eszköz önmagában már nem is üzlet a rakéták gyártóinak, ezért a fellövés részletei még nincsenek tisztázva.

HA6NN Bandi és HA5FLT Tamás a 60 méteres sáv terjedéséről és annak méréséről beszéltek. Tamás itt említette HA5CLF István méréseit is, amit neten valahogy el lehet érni. A vonalkódos link-et nem tudtam itthonról letölteni, de gondolom István majd mesél róla a HA5KDR klubban. Érdekes eredmény, hogy a zaj igazából nem változik olyan erősen a nap folyamán, mint ahogy azt érezzük. HA5FLT ezt magyarázva felhívta a figyelmünket, hogy ő kikapcsolt AGC-vel mért a maga fejlesztette programokkal. 2016 január 31-ig lesz módunk újra ellenőrizni ezt a jó kis 5 MHz-es sávot. A szünetben HA5CLF bemutatta a saját fejlesztésű mágneses hurok antennáját. Kedvet is kaptam, hogy elővegyem a pincéből az enyémet, de az csak 28 és 7 MHz között megy, így 60 méterre nem használhatom. Az övé is kicsi ehhez, pedig jó lenne egy 5 MHz-eset egyszer kipróbálni!

HA5GN előadásából természetesen a Doublet antenna dicséretét emelem ki. János 2x41,8 méteres dipole szárakat és 30 méteres tyúklétrát használ, mert a régi yagi antennáit még nem tudta visszatenni, viszont mind a 11 sávon akar dolgozni.

HG9AR András a hazai átjátszók múltját és jelenét tekintette át. Kellet volna valaki, aki a HA5KDR-es átjátszó fejlesztésekhez hozzászólt volna. András nagy örömömre hangsúlyozta a különböző technológiák átjárhatóságának szükségességét!

HA8RM Peti előadását nagyon élveztem. 15 év RH antennaépítési tapasztalatait osztotta meg velünk. Kezdve a négy irányba kapcsolgatható antennával a két elemes 7 MHz-es qaud-ján keresztül egészen az ugyancsak két elemes 7 és 3,5 MHz-es hatalmas yagi-jaiig. Az építés és az időjárás nehézségeit mind legyőzve ma neki van csak ilyen komoly alsó sávos antenna készlete. Ráadásul maga konstruálta, készítette és (segítséggel) tette fel 35 méter magasra! Olyan trükköket osztott meg az előre-hátra kapcsolgatásokról, amik lehet, hogy a gyári SteppIR tulajdonosoknak evidencia, de nekem új volt. A végfokait is maga fejleszti Peti, merítve mások és a saját megoldásaiból.

Az előadások sorát Tepliczky István csillagász (akinek a távközvetítést is köszönhetjük) és HA8LMQ Vilmos meteoros előadása zárta a meteoros rádiózásról.

Remélem, hogy jövőre megint személyesen, helyben fogom tudni követni az előadásokat. Ha érdekelnek benneteket a részletek, akkor gondolom majd elérhetők lesznek off-line is a videók. Nézzétek meg, érdemes.

73! de HA4AA András


Az elhangzott előadások:
Dudás Levente HA7WEN: Helyzetjelentés a SMOG-1 fejlesztésről
Bató András HA6NN és Hegyi Loránd HA8DH: A 60 méteres (5 MHz) kísérletek eredményeinek áttekintése
Jánosy János Sebestyén HA5GN: Nem rezonáns vagy improvizált antennák használata
Ecsedi András HG9AR: Hazai rádióamatőr-átjátszók. Múlt, jelen, jövő
Horváth Péter HA8RM: RH-állomásom felépítése, 15 év tapasztalatainak tükrében
Keresztesi Vilmos HA8LMQ és Tepliczky István: Meteorok a rádióból

Avatar
HA5CBM
Military szakosztályvezető
Military szakosztályvezető
Hozzászólások:61
Csatlakozott:2014.12.26. 20:05
Tartózkodási hely:Magyarország

Re: MRC műszaki nap

Hozzászólás Szerző: HA5CBM » 2015.11.08. 20:12

Nem kóstolgatott titeket senki?

HA7LC
Hozzászólások:50
Csatlakozott:2015.01.02. 11:08

MRC műszaki nap

Hozzászólás Szerző: HA7LC » 2015.11.08. 08:30

Feltöltötte-e már valaki a felvételeket?
Galileo-n még nem látom.

Válasz küldése