PMR

Moderátor:ha5clf

Avatar
ha5dsa
Ipari alpintechnika szakosztályvezető
Ipari alpintechnika szakosztályvezető
Hozzászólások:189
Csatlakozott:2014.12.26. 20:03
Re: PMR

Hozzászólás Szerző: ha5dsa » 2015.01.03. 13:51

joczo97 írta:Természetesen ez így van ahogy írtad.De hát ilyen nép a magyar:tudjuk,hogy nem lenne szabad és mégis csináljuk...
Vitáról szó sincs,én tényleg csak észrevételként írtam,mivel valóban nem nekem(meg az esetleges többi hozzászólónak)van igaza.
Nem azért, mert magyarok vagyunk, én úgy gondolom ez lehet máshol is probléma. A probléma 2 jelenségre vezethető vissza. Az "ingyen telefonálás" és a "félelem vizsgától".

Az egyik az, hogy telefonként szeretnék használni a rádiót, kihasználva annak ingyenességét. Sokan azt mondják, hogy a szolgáltatók lobbizták ki a teljesítménykorlátot a "civil" készülékekre, azért hogy az emberek ne ingyen telefonáljanak. Ez nem igaz, hiszen a frekvenciák korlátozottsága lehetetlenné tenné a kommunikációt, ha ezeket a csatornákat jelentékeny számú felhasználó alkalmazná. Tehát itt, más "civil rádió" felhasználókat zavarnánk. Nagyobb teljesítményen sajnos a rádiófrekvenciás zavarok erőteljesebbek, míg a megengedett teljesítményen ez elhanyagolható és esetleg könnyen lokalizálható, ennél nagyobbnál súlyosabb problémákat okozhat. Manapság, amikor a különféle net alapú alkalmazások ennyire elterjedtek és könnyen hozzáférhetőek, és szinte mindenki rendelkezik internet előfizetéssel, én úgy gondolom bolondság nem ezeket választani.

Egy másik rétege a PMR és CB felhasználóknak nem telefonálásra, hanem kísérletezésre, műszaki fejlődésének előmozdítására, akár DX-ezésre használja a készülékeket. Gondolok itt a PMR-re csatolt külső nagy nyereségű antennákra, valamint a felbatyuzott CB készülékekre. Ezek az emberek amatőrök, biztos vagyok abban, hogy a vérükben van a rádiózás. Nekik lehetőségük lenne legálisan is folytatni ezeket a tevékenységeket, de ők az illegalitást választják inkább. Ők soha se fogják bevallani egymásnak, de ők azért ezt az utat választják, mert félnek a vizsgától ami, szerintem alaptalan.

Persze biztos van vizsgával rendelkező CB-t korlátok "fölött" használó rádiós is, hogy miért nem tudom, sokan vagyunk nem vagyunk egyformák.
.... .- ..... -.. ... .-

joczo97
Hozzászólások:2
Csatlakozott:2015.01.02. 16:53

Re: PMR

Hozzászólás Szerző: joczo97 » 2015.01.02. 19:30

Természetesen ez így van ahogy írtad.De hát ilyen nép a magyar:tudjuk,hogy nem lenne szabad és mégis csináljuk...
Vitáról szó sincs,én tényleg csak észrevételként írtam,mivel valóban nem nekem(meg az esetleges többi hozzászólónak)van igaza.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára joczo97 2015.07.29. 17:33-kor.

Avatar
ha5dsa
Ipari alpintechnika szakosztályvezető
Ipari alpintechnika szakosztályvezető
Hozzászólások:189
Csatlakozott:2014.12.26. 20:03

Re: PMR

Hozzászólás Szerző: ha5dsa » 2015.01.02. 19:08

Igen tudjuk, hogy így van. Személy szerint pont emiatt kardoskodtam a topic megnyitása mellett. Nyugodtan kijelenthetem, hogy ezzel kapcsolatban egységes véleményen vagyunk a klubban. A rádiózást legyen az amatőr rádió, CB, PMR, csak a szabályszerű keretek között tudjuk elképzelni.

Mind a PMR-nek, mind a CB-nek megvan a maga létjogosultsága és szerepe, amihez a jogszabályok megfelelő keretet nyújtanak. Mindegyik típusú rádiózás mellett és ellen is lehet érveket felsorolni, de biztos vagyok benne mindenki el tudja dönteni, neki mire van szüksége. A probléma ott kezdődik amikor az emberek nem arra a célra szeretnék a készüléket használni, amire kitalálták.

Ezzel vitatkozni nem akarok, hiszen sokan akkor is védelmezik saját igazukat, ha maguk is tisztában vannak vele hogy cselekedetük nem helyes. Pont azért nyitottuk itt ezt a fórumot, hogy olyanok is kérjenek vagy adjanak tanácsot akik tényleg arra a célra akarják használni amire való.

Ha te nem ilyen kérdéseket akarsz feltenni, vagy nem ilyen tanácsokat akarsz másoknak adni, akkor neked tényleg máshova kell kattintgatnod. Lehet igazad lesz és a fórum üres marad. De ahogy szoktam mondani, ha csak egy olyan kérdés is érkezik, aminek itt a helye és a kérdés feltevője megfelelő válaszra talál, akkor már megérte!
.... .- ..... -.. ... .-

joczo97
Hozzászólások:2
Csatlakozott:2015.01.02. 16:53

Re: PMR

Hozzászólás Szerző: joczo97 » 2015.01.02. 18:37

Üdv!Annyi észrevételem lenne,hogy szerintem ha csak a jogszabályokat maradéktalanul betartva lehet társalogni erről a témáról,akkor ez egy halott topik lesz :D
Szerintem aki már itt van,viszont még nincs hívójele(köztük például én is egyenlőre) azok nem sima "tescós" PMR-eket használnak...Úgyanígy a CB-s topikban is,elő fognak kerülni azok az SSB-s több 10W-os Presidentek.
Ne értsetek félre,egyáltalán nem kötözködni szeretnék,csupán mint észrevételt írtam :)
Üdv:Annahegyi Norbi

Avatar
ha5dsa
Ipari alpintechnika szakosztályvezető
Ipari alpintechnika szakosztályvezető
Hozzászólások:189
Csatlakozott:2014.12.26. 20:03

PMR

Hozzászólás Szerző: ha5dsa » 2015.01.02. 17:47

Na akkor itt lehet PMR-ről beszélgetni, kérdéseket feltenni, tanácsokat adni. Egyetlen feltétel a jogszabályok maradéktalan betartása.
.... .- ..... -.. ... .-

Válasz küldése