KVE 520a Antenna Analizátor

Rádió és egyéb berendezések részletei, karbantartása, modolása, javítása, fejlesztése, milyen rádiót vegyek stb. témák.

Moderátor:ha5clf

Avatar
ha4aa
Klubtag
Klubtag
Hozzászólások:60
Csatlakozott:2014.12.27. 18:21
Tartózkodási hely:Budapest-Agárd
Re: KVE 520a Antenna Analizátor

Hozzászólás Szerző: ha4aa » 2015.05.31. 21:46

Szervusztok!

Kevés dologra volt időm a Burabun, de ezt az antenna analizátort alaposan megnéztem. Érdekes ötlet, hogy a webes felület az interfész. Látszólag univerzális, hiszen iPhone-on is futtathatod a browser-t, de egy valami azért feltűnt. A webes ember-gép kapcsolat egy kicsit lassú volt. A tervező szerint ez a lassú tablet miatt volt, ezért én szívesen kipróbálnám egy gyors androidos telefonnal is pl. A Nexus 5 telefonommal. Van valakinek ennél gyorsabb gépe?

A másik kérdés, ami felmerült bennem, az hogy a számszerű adatok kinyerhetők-e, vagy csak a grafikus adatcsere történhet a WiFi-n keresztül. Úgy emlékszem, hogy az adatok másképpen is menthetők, mert nem antennával mutatta be a tervező a minta mérést, hanem elmentett adatokkal. A szoftvert ezek szerint saját kezében tartja, ami lehet előny és lehet hátrány is. Gondoljunk csak a mini VNA-ra. Annak tüneményesen jó a szoftver ellátottsága.

Kérdezhetnék még a pontosságra is, de megvallom, hogy engem kielégítene egy amatőr szintű pontosság is. Az ára a berendezésnek nagyon biztató! 50 méteres távolságból is végezhető vele mérés!

Gondolkodom én is a vásárláson.

73! de HA4AA András

Avatar
HA5DON
Klubtag
Klubtag
Hozzászólások:90
Csatlakozott:2015.01.03. 22:05

Re: KVE 520a Antenna Analizátor

Hozzászólás Szerző: HA5DON » 2015.05.29. 07:00

Köszi szépen!
Le is mentettem magamnak .
HA5DON István

Prokszat
Klubtag
Klubtag
Hozzászólások:26
Csatlakozott:2015.04.04. 07:38
Tartózkodási hely:Erdőkürt
Kapcsolat:

Re: KVE 520a Antenna Analizátor

Hozzászólás Szerző: Prokszat » 2015.05.28. 15:44

HA5DON írta:
Prokszat írta: Megérkezett a leírás. Remek eszköznek tűnik, az ára is rendben van!
Szia!

A leírás és az ár engem is érdekelne, ha nem titok.
El tudnád küldeni?
Vagy mégjobb lenne, ha itt megosztanád, feltéve, ha az alkotó hozzájárul.

Előre is köszi! :)
Megjött az e-mail, Zoli megengedte a publikálását, így bemásolom a nekem küldött e-mailt, és csatolok egy letöltési linket

Íme az e-mail:
Kedves Tamás!

Csatoltan küldöm az eszköz rövid leírását.
Jelenleg a fejlesztés végső fázisában vagyok, kb. 2-3 hét múlva lesz elérhető az első pár mintadarab.

Az eszköz ára bedobozolva (akkumulátorral és azonnal használható állapotban) 69000Ft, a beültetett kipróbált panel (doboz és akkumulátor nélkül) 62000Ft. Természetesen hosszútávon az árak függenek majd a forint árfolyamtól mert az alkatrészeket külföldről kell beszerezni.

További kérdések vonatkozásában állok szíves rendelkezésedre!

Üdv. és 73, Zoli HG7AN

És a link: (Nonoo, ha gondolod tedd fel a szervere és akkor nem függ a Dropbox-tól a letöltés)
https://www.dropbox.com/s/46sc2f0snx8l4 ... r.pdf?dl=0
Prokszat=Proxy5
Yaesu FTM-400DE, Yaesu FT-1DE, Yaesu VX-7R, Hytera PD785G

Avatar
HA5DON
Klubtag
Klubtag
Hozzászólások:90
Csatlakozott:2015.01.03. 22:05

Re: KVE 520a Antenna Analizátor

Hozzászólás Szerző: HA5DON » 2015.05.27. 22:47

Prokszat írta: Megérkezett a leírás. Remek eszköznek tűnik, az ára is rendben van!
Szia!

A leírás és az ár engem is érdekelne, ha nem titok.
El tudnád küldeni?
Vagy mégjobb lenne, ha itt megosztanád, feltéve, ha az alkotó hozzájárul.

Előre is köszi! :)
HA5DON István

Prokszat
Klubtag
Klubtag
Hozzászólások:26
Csatlakozott:2015.04.04. 07:38
Tartózkodási hely:Erdőkürt
Kapcsolat:

Re: KVE 520a Antenna Analizátor

Hozzászólás Szerző: Prokszat » 2015.05.24. 21:53

HA2BHG írta:A műszer még pölö internetesen nincs publikálva. Nekem is csak egy pár képpel ilusztrált egylapos ismertetőm van. Javaslom a türelmes várakozást a válasz-emailra.
Gyuri
Megérkezett a leírás. Remek eszköznek tűnik, az ára is rendben van!

"Fő funkciója a két pólusok mérésére szolgáló rádiófrekvenciás impedanciamérő, az úgynevezett antenna
analizátor, amely segítségével 100KHz-től 200MHz-ig tudunk fázis helyes komplex impedancia mérést végezni az antennáinkon."

Nos remek a sáv átfogása is az eszköznek, csak nekem kellene a 70cm sáv is.
Most gondolkodóba estem.
Prokszat=Proxy5
Yaesu FTM-400DE, Yaesu FT-1DE, Yaesu VX-7R, Hytera PD785G

HA2BHG
Hozzászólások:20
Csatlakozott:2015.01.02. 10:23

Re: KVE 520a Antenna Analizátor

Hozzászólás Szerző: HA2BHG » 2015.05.24. 18:29

A műszer még pölö internetesen nincs publikálva. Nekem is csak egy pár képpel ilusztrált egylapos ismertetőm van. Javaslom a türelmes várakozást a válasz-emailra.
Gyuri

Prokszat
Klubtag
Klubtag
Hozzászólások:26
Csatlakozott:2015.04.04. 07:38
Tartózkodási hely:Erdőkürt
Kapcsolat:

Re: KVE 520a Antenna Analizátor

Hozzászólás Szerző: Prokszat » 2015.05.24. 16:22

HA2BHG írta:Üdv Tamás!
A BURABU-n HG7AN Zoli a konstruktőr kiállításon bemutatta az "Antenna Analyzer plus" konstrukcióját. Sokat tudó kis készülék, és "baráti áron" kínálja. E-mailjén érdeklődhetsz nála: hg7an.zoli@gmail.com
Minden jót!
Gyuri
Írtam neki e-mailt, esetleg ha van neked leírás, videó bármi az eszközről, elküldenéd?
Sajnos az eső miatt nem igazán néztem szét a BURABU-n, így ott nem láttam.

Köszi, Tamás
Prokszat=Proxy5
Yaesu FTM-400DE, Yaesu FT-1DE, Yaesu VX-7R, Hytera PD785G

HA2BHG
Hozzászólások:20
Csatlakozott:2015.01.02. 10:23

Re: KVE 520a Antenna Analizátor

Hozzászólás Szerző: HA2BHG » 2015.05.24. 13:56

Üdv Tamás!
A BURABU-n HG7AN Zoli a konstruktőr kiállításon bemutatta az "Antenna Analyzer plus" konstrukcióját. Sokat tudó kis készülék, és "baráti áron" kínálja. E-mailjén érdeklődhetsz nála: hg7an.zoli@gmail.com
Minden jót!
Gyuri

Prokszat
Klubtag
Klubtag
Hozzászólások:26
Csatlakozott:2015.04.04. 07:38
Tartózkodási hely:Erdőkürt
Kapcsolat:

KVE 520a Antenna Analizátor

Hozzászólás Szerző: Prokszat » 2015.05.24. 12:30

Üdv,

Van-e valakinek tapasztalata ezzel az eszközzel:
http://www.409shop.com/409shop_product.php?id=122270
Kép

Többnyire 2m/70cm -re kellene, egy eszköz amivel SWR-t lehet mérni, meg antennákat tesztelni.

Nem tudom ez mennyire lehet pontos (tudom nem egy R&S), nem mindennapi használatra kell, csak hobbi célra.

Tehát megéri-e a 280$ -t?

Köszi, Tamás.
Prokszat=Proxy5
Yaesu FTM-400DE, Yaesu FT-1DE, Yaesu VX-7R, Hytera PD785G

Válasz küldése