Ahol az amatort nem a TV-nezok ellensegnek nezik tobbe....

Rövidhullámú rádiózással kapcsolatos témák.

Moderátor:ha5clf

Lollitta17
Hozzászólások:1
Csatlakozott:2021.05.05. 13:17
Re: Ahol az amatort nem a TV-nezok ellensegnek nezik tobbe....

Hozzászólás Szerző: Lollitta17 » 2022.06.30. 13:42

Szia. Egyáltalán nem érdekel, mert egyáltalán nem hallgatok rádiót. Általánosságban elmondható, hogy legtöbbször csak pénzt keresek. A https://wazamba.com/hu/games/slots oldalnak köszönhetően pedig elkezdtem sikeresen megkapni a nyereményeket az általam játszott slotokon. Ennek nagyon örülök. És nincs szükségem rádióra.

Avatar
ha5clf
Klubtag
Klubtag
Hozzászólások:392
Csatlakozott:2014.12.31. 16:01
Tartózkodási hely:Budapest

Ahol az amatort nem a TV-nezok ellensegnek nezik tobbe....

Hozzászólás Szerző: ha5clf » 2018.05.18. 08:35

Sok helyen az amator radio antenna engedelyezes vagy tul limitalo vagy egyaltalan nem lehetseges. Amerikaban az uj epiteseu (elmult 30-40 ev) lakotelepeken egy ugynevezett "restrictive deed"-et irt ala minden haz vasarlo, ami torvenyesen megakadalyozta, hogy barmilyen antennat epitsen a telek kultereben. Be kell valanom, en is alairtam amikor Crystal Lake, Illinois-ban laktam. Egy R7000-es vertikalt tettem a haztetore, senki sem szolt, persze a fak is takartak, 50m-re voltam az uttol, hatul pedig suru erdo takart.

Egy uj torvenyt hoztak Amerikaban, ami ezt a restrictive deed-et felulirja azzal, hogy az adott korulmenyek szerint lehessen kulteri antennat epiteni egy ilyen telken. Europaban sajnos sok helyen limitalt a lehetoseg, foleg UK-ban, ezert latni amator antennat csak elvetve.

Itt az eredeti szoveg az ARRL new-letterbol:

"ARRL has praised the work of US Representatives Joe Courtney (D-CT/2), Vicky Hartzler (R-MO/4), and Mike Rogers (R-AL/3) for their successful efforts in securing language in the FY 2019 National Defense Authorization Act (NDAA) that asks the FCC to grant radio amateurs living in restricted communities the right to install effective outdoor antennas. Text from the proposed Amateur Radio Parity Act (HR 555) formed the basis for the Courtney-Hartzler-Rogers Amendment to the NDAA."

"The bill does entitle each and every Amateur Radio operator living in a deed-restricted community to erect an effective outdoor antenna. Full stop. That is the principal benefit of this legislation," ARRL General Counsel Chris Imlay, W3KD, stressed. "There are tens of thousands of ham radio licensees who now, absent the legislation, cannot erect any outdoor antenna at all. This enables them in the same way PRB-1 has enabled hams to address unreasonably restrictive zoning ordinances during the past 33 years.
"

Az RKSZ-re (vagyis az ARES-re) hivatkozva sok mindent el lehet erni a hivatalos szerveknel amerikaban, mert mar bizonyitottak, hogy szukseg van rajuk.

Hurra!
73 - Istvan/ha5clf

Válasz küldése