FSQ digitalis mod...

Minden, ami digitális rádiós átvitel.

Moderátor:ha5clf

HA7LC
Hozzászólások:50
Csatlakozott:2015.01.02. 11:08
Re: FSQ digitalis mod...

Hozzászólás Szerző: HA7LC » 2020.07.01. 12:02

Én gyakorta KISÉRLETEZEK OTT IS!

HG5CJX
Hozzászólások:1
Csatlakozott:2015.05.14. 21:15

Re: FSQ digitalis mod...

Hozzászólás Szerző: HG5CJX » 2020.02.20. 19:16

10-11 méteren tudnék bárnilyen digitális módot. Ott szokott-e valaki dolgozni? Esetleg 2m FM?

HA7LC
Hozzászólások:50
Csatlakozott:2015.01.02. 11:08

Re: FSQ digitalis mod...

Hozzászólás Szerző: HA7LC » 2015.10.24. 06:33

Hasonló a vízeséskép a jt65-höz. Majd leskelődöm máskor is. Köszi a QSO-t!

HA7LC
Hozzászólások:50
Csatlakozott:2015.01.02. 11:08

Re: FSQ digitalis mod...

Hozzászólás Szerző: HA7LC » 2015.10.22. 00:02

22-én kb 10 órakor 7044-en próbálkozom.
Üdv

Avatar
ha5clf
Klubtag
Klubtag
Hozzászólások:392
Csatlakozott:2014.12.31. 16:01
Tartózkodási hely:Budapest

Re: FSQ digitalis mod...

Hozzászólás Szerző: ha5clf » 2015.10.20. 12:43

Alltalaban delelott kb 8 oratol delig vagy kora delutanik figyelni fogok ezentul. Ha az FSQCALL softwar-t toltotted le, annak a legkonyebb a kezelo felulete. Valaszd ki az FSQCALL on menu pontot, es a bal also sarokban megjelenik egy kis ablak. Itt az "allcall" jelenik meg. Vagyis ha rakattintasz megjelenik a szovegiro feluleten egy "space"- nyomsz majd irod a szoveget. Ez azt jelenti mindenkinek kuldod az uzenetet. Ha hivsz egyet vagy kuldesz egy "SOUND"-ot, also menu pontok, akkor a rendszer szetkuldi masoknak az allomas jelenletet, es nalam megjelenik az "allcall" allatt a hivojeled. Ekkor rakattintva hivhatlak csak teged. Vagy persze forditva is. En majd kuldok egy "sound"-ot es akkor lathatsz engem, persze csak ha akkor "sound"-olok amikor te vetelen vagy....probaljuk ki.
73 - Istvan/ha5clf

HA7LC
Hozzászólások:50
Csatlakozott:2015.01.02. 11:08

Re: FSQ digitalis mod...

Hozzászólás Szerző: HA7LC » 2015.10.18. 07:19

Próbálkoztam, de még nem találtam senkit.

Avatar
ha5clf
Klubtag
Klubtag
Hozzászólások:392
Csatlakozott:2014.12.31. 16:01
Tartózkodási hely:Budapest

FSQ digitalis mod...

Hozzászólás Szerző: ha5clf » 2015.10.14. 22:49

Rakattantam a digitalis kommunikacio uj modjara...

FSQ egy chat felulet, amivel nagyon egyszeruen szavakat, mondatokat kuldedsz az ellenalomasnak, vagyis beirsz egy rovidke szoveget es leutod az enter billentyut es mar megy is az eterbe...

Ez igy eleg unalmasnak tunik, hisz ezt az interneten is megteheted. No, de meg olvass egy kicsit tovabb.

Nagyon jo az allokepessege, squelch beallithato a softwareen es igy nem irogat mindenfele random karaktereket a kepernyore, az NVIS fading, stb-re lett kitalalva. Vagyis a radioamator keszenleti szolgalat (ARES, REYNET) cellal fejlesztettek ki Uj Zelandban, majd nagyon gyorsan elterjedt az USA-ban es mas orszagokban is. Miert?

Egy ugynevezett "direct mode"-ban kiirja az elerheto alomasokat egy oszlopban es ha egyikre vagy tobbre rakattintunk akkor csak nekik kuldjuk az uzenetet; taktikai hivojeleket is lehet hasznalni; automatikus 10 percenkent bejelentkezhet; le tudom kerdezni az ellenallomas milyen SNR-el hall engem; sot azt is, hogy masokat milyen SNR-el hall; van egy csomo mas parancs is; sot kerhetem, hogy tovabbitson uzenetet, ha en direkt nem erem el az ellenallomast; kepeket is kuld, etc. Vagyis gyors taktikai kommunikaciora nagyon alkalmas.

Meg egy erdekesseg, a kodolas a Thor-ban is hasznalatos modszert alkalmazza, vagyis nem abszolut tone pozicio, hanem ket tonus kozti kulombseg amit figyel. Az adonal beallitott sebesseg nem kell, hogy a vevonel ugyanaz legyen. Igy is ugy is veszi a vevo a kodolt jelet. Ezt mas protokol nem tudja.

Letoltheto a: http://www.qsl.net/zl1bpu/MFSK/FSQweb.htm oldalrol, az elso link. Az Fldigi is tudja ezt a modot, de ugy velem sokkal egyszerubb a kezelo felulete az FSQCALL softwarenek.

Hivo frekvenciak az 1-es zonaban:
===================================
80m 3588 kHz USB (sunset to sunrise)
40m 7044 kHz USB (sunset to sunrise)
30m 10144 kHz USB (local day, DX night)

Remeljuk egyre tobben leszunk. En egyenlore a 60m-en kiserletezem, de ha valaki ki szeretne probalni szivesen raallok a 40m-es savra, talan meg 80m-en is megy az antennam, ha nem is tul jol.
73 - Istvan/ha5clf

Válasz küldése