JT65-HF

Minden, ami digitális rádiós átvitel.

Moderátor:ha5clf

Avatar
ha5clf
Klubtag
Klubtag
Hozzászólások:392
Csatlakozott:2014.12.31. 16:01
Tartózkodási hely:Budapest
Re: JT65-HF

Hozzászólás Szerző: ha5clf » 2015.10.30. 07:32

October 27, klubnapon volt. Az email listan meg volt hirdetve. Szerinteb tobb ilyen eloadasra lenne szukseg, hogy egymast erositsuk tudasban. Korul kellene neznunk a klubban, szerintem mindenki tudna valamit tanitani velunk. Jo pap/radioamator holtig tanul.
73 - Istvan/ha5clf

HA7LC
Hozzászólások:50
Csatlakozott:2015.01.02. 11:08

Re: JT65-HF

Hozzászólás Szerző: HA7LC » 2015.10.29. 16:44

Évek óta csaknem kizárólag ebben az üzemmódban dolgozom.
JT65HF programmal, régebbi verzióval, az új nem fut jól a gépemen, /XP miatt.
Nagyon kellemes játék, USA állomás 5 Wattal, Japán, Ausztrália, Dél-Amerika rendszeresen. Adás a hangkártyáról illesztőtrafóval, vételnél csak a Skype mikrofon az adó-vevő elé rakva.
IC706,30 Watt, antenna pedig 83 m kerületű hurok, home made antennatuner, még 160 méteren is van pár EU állomásom, de 21 és 14 Megán az egész világ elérhető.
Rengeteg USA, Canada, Japán , VK, ZL, Orosz és KÍNAI dolgozik , ha van valami kis terjedés. A multipsk szoftver is megy jt65-ben, de a JT65HF-et a maga multifrekis módjában nem lehet űberelni. Sok USA állomás van meg, hogy padlásantennát használnak. Jól vetten őket.
Hol hangzott el HG7WAVelőadása?

Avatar
ha5clf
Klubtag
Klubtag
Hozzászólások:392
Csatlakozott:2014.12.31. 16:01
Tartózkodási hely:Budapest

JT65-HF

Hozzászólás Szerző: ha5clf » 2015.10.29. 13:17

A keddi JT65 digitalis uzemmod eloadas, Viktor, HG7WAV-nak koszonhetoen, nagyon felbuzditotta az erdeklodesemet ehhez az uzemmodhoz. Nem tul jo antenna, kis teljesitmeny nam ad tul sok eselyt a tavoli allomasok eleresehez, viszont ebben az uzemmodban talan lesz eselyem kitorni a zaj alol. Sikerult is megejteni egy-ket JT65 QSO-t, tobek kozott HA7AA-val is, gondolom Miki volt a QSO masik vegen. Kicsit gepies a dolog, de ha gyenge a jel, akkor barmilyen QSO izgalmas lehet.

Amikor nehany hete eloszor olvastam errol az uzemmodrol, rogton letoltottem a software-t es ki is probaltam. Gozom sem volt mit csinalok, csak ugy vaktaban lottem bele az eterbe, nem is jott vissza senki. Hat megegyszer koszonet Viktornak, most mar teljesen belejottem es ha nem is nagy ereszetes, elsore nem rosz, ezeket az orszagokat ertem el: Germany, Italy, Hungary, Netherlands, England, and Italy.

Nem egy contest uzemmod, de szerintem talan meteor scatter, EME, vagy ilyesmit is lehetne vele csinalni. Ezen meg torom a fejem. Szombaton viszont inkabb megyek SOTA-zni a jo oreg rovidhullam taviros uzemmodjaval.
73 - Istvan/ha5clf

Válasz küldése