"GoBox" a QST szeptember 2015 számának ihletése alapján...

Moderátor:ha5clf

Avatar
ha5clf
Klubtag
Klubtag
Hozzászólások:392
Csatlakozott:2014.12.31. 16:01
Tartózkodási hely:Budapest
Re: "GoBox" a QST szeptember 2015 számának ihletése alapján...

Hozzászólás Szerző: ha5clf » 2017.12.21. 11:45

Most mar ujra elerheto az RKSZ oldala ahol a GoBox kepek es leiras talalhato.

https://www.tapatalk.com/groups/rksz/go ... n-t75.html
73 - Istvan/ha5clf

Avatar
HA7BN
Hozzászólások:38
Csatlakozott:2015.01.04. 20:15

Re: "GoBox" a QST szeptember 2015 számának ihletése alapján...

Hozzászólás Szerző: HA7BN » 2016.01.11. 22:55

ha5clf írta:Erdemes megtekinteni a radioamator keszenleti szervezet oldalat, feltettem a most keszult "goBox"-omat. Nem akartam itt megismetelni a posztolast, kepekkel egyutt lathatjatok, itt a link:

http://rksz.freeforums.org/gobox-a-qst- ... n-t75.html

Ott elfelejtettem megirni egy hatranyat: 26 kg. Nem SOTA keszulek. Elonye viszont, hogy egyben minden, csak antenna kell es tap vagy 220, vagy 12V.
Nagyon átgondolt, nagyon szépen összerakott berendezés. Minden elismerésem, gratulálok!

Avatar
ha5clf
Klubtag
Klubtag
Hozzászólások:392
Csatlakozott:2014.12.31. 16:01
Tartózkodási hely:Budapest

Re: "GoBox" a QST szeptember 2015 számának ihletése alapján...

Hozzászólás Szerző: ha5clf » 2016.01.06. 14:26

Aki a Radioamator Keszenleti Szolgalat tagja, attol el lehetne varni ilyesmit. Viszont az a szervezet is onkentes alapon mukodik, es ha az egyetlen fizetseg az onbuzgalom altal elert eredmenyek tudata, mert termeszetesen mast ugysem varhatunk el, esetleg egy valveregetest egy jol sikerult munka vagy kiszallas utan, akkor kevesen lesznek igazan aktivak. Van aki csak kevesbe motivalt, van akinek az eletkorulmenyei biztositanak szuk teret az ilyen onbuzgosagra, van aki tobb iranyban is megossztja az aktivitasat.

Ha mindannyian azt tesszuk, ami a belso motivacionkbol ered, es nem varunk el erte semmi ellenszolgaltatast, akkor a Radioamator Keszenleti Szolgalat is epulni fog. Sem az Egyesult Allamokbeli ARES vagy az Egyesult Kiralysag RAYNET szervezetek nem kapnak anyagi tamogatast az allamtol. Minden amit elertek, sajat erobol es kulso adomanyozok segitsegevel ertek el. Eloszor felmutattak valamit, aztan kerestek fel az adomanyozokat.

Orulhetunk, hogy nalunk nem olyan gyakran van lehetoseg megmutatni, mire kepesek a radioamatorok, mint pld. Amerikaban, ahol evente tortennek komolyabbnal komolyabb katasztrofak (persze itt Magyarorszagot Europa ketszeresevel hasonlitottam ossze). Ettol fuggetlenul epitenunk kell az infrastrukturat, a felszereleseinket, es a keszenleti kepessegeinket.

A Budapesti Fovarosi Radioklub a veszheklyzeti infrastrukturak biztositasa teruleten, hatalmas elorelepeseket tett az elmult evekben Magyarorszagon. Beszelhetunk az analog es digitalis atjatszokrol, nem csak hang de kepatvitelrol, es a HAMnet-rol is. Mindez alatamasztja a veszhelyzeti felkeszultseget. Amit meg meg kellene erositeni az a kovetkezo:

1) Veszhelyzet eseten az osszakapcsolhatosag es az atjatszo hallozat kezelhetosege a lefedettseg erdekeben
2) Megfelelo kepzes az infrastruktura ismeretehez a felhasznalok szamara (itt foleg RKSZ-re gondolok)
3) Rendszeres URH NET vagy egyeb gyakorlatok
4) Megfelelo PR

Almom, hogy elobb utobb valamilyen angol RAYNET szervezettel egyutmukodest indithatnank. Egyenlore csak alom, nem vagyunk meg elegge erettek ra. Legalabbis en nem.
73 - Istvan/ha5clf

Avatar
hg5cut
Hozzászólások:294
Csatlakozott:2014.12.26. 21:00
Tartózkodási hely:Budapest
Kapcsolat:

Re: "GoBox" a QST szeptember 2015 számának ihletése alapján...

Hozzászólás Szerző: hg5cut » 2016.01.05. 00:22

Kötelezővé tenném egy minimum ilyen felszerelés folyamatos készenlétben tartását minden amatőrnek a saját qth-ján. Véletlenszerű ellenőrzések során ha hiányosság tapasztalható akkor a rádióamatőr állomás működési engedélyének az ideiglenes megvonását rendelném el a hiányosságok megszüntetéséig.

Tudom nagy genyóság, de valamit valamiért!!!
I(con hg5icon ex hg5cut a Budapest Fővárosi Rádióamatőr Klub Alapító Elnöke

Avatar
HA5DON
Klubtag
Klubtag
Hozzászólások:90
Csatlakozott:2015.01.03. 22:05

Re: "GoBox" a QST szeptember 2015 számának ihletése alapján...

Hozzászólás Szerző: HA5DON » 2015.12.30. 08:00

István!
Megnéztem a GoBoxodat, nagyon tetszik!
Szépen össze van rakva, látszik, hogy a tervezéssel is sokat dolgoztál, a kidolgozás meg profi lett. Csak gratulálni tudok!

István
HA5DON István

Avatar
ha5clf
Klubtag
Klubtag
Hozzászólások:392
Csatlakozott:2014.12.31. 16:01
Tartózkodási hely:Budapest

"GoBox" a QST szeptember 2015 számának ihletése alapján...

Hozzászólás Szerző: ha5clf » 2015.12.28. 15:42

Erdemes megtekinteni a radioamator keszenleti szervezet oldalat, feltettem a most keszult "goBox"-omat. Nem akartam itt megismetelni a posztolast, kepekkel egyutt lathatjatok, itt a link:

<sajnos a link nem mukodik, de rovidesen ide is felteszem a kepet>

Ott elfelejtettem megirni egy hatranyat: 26 kg. Nem SOTA keszulek. Elonye viszont, hogy egyben minden, csak antenna kell es tap vagy 220, vagy 12V.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára ha5clf 2017.01.19. 17:10-kor.
73 - Istvan/ha5clf

Válasz küldése