Arduino

Moderátor:ha5clf

HA5AS Ákos
Klubtag
Klubtag
Hozzászólások:10
Csatlakozott:2015.05.13. 16:01
Tartózkodási hely:Budapest
Arduino 3. projekt

Hozzászólás Szerző: HA5AS Ákos » 2015.12.26. 18:34

A 3. projektem kicsit bonyolultabb:
karakterek mozgatása egy kicsi joystick-kal a 20x4 karakteres kijelzőn.
Amiért kijelzőt cseréltem az előzőhöz képest: a 16x4es kijelző (vagy az Arduino library) inkompatibilis, egy kis hibát követ el.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=AXTSi-zYru4[/youtube]
A joystick egy Sony monitorból kitermelt állítópöcök, 4 irányba záró kontaktussal.
Resize of IMG_20151226_163602.jpg

HA5AS Ákos
Klubtag
Klubtag
Hozzászólások:10
Csatlakozott:2015.05.13. 16:01
Tartózkodási hely:Budapest

Arduino folytatás

Hozzászólás Szerző: HA5AS Ákos » 2015.12.26. 18:31

Persze a második projektem egy 16*4 karakteres LCD vezérlése lett:
Hello World!
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=MaVJ1kq2zdg[/youtube]

HA5AS Ákos
Klubtag
Klubtag
Hozzászólások:10
Csatlakozott:2015.05.13. 16:01
Tartózkodási hely:Budapest

Arduino kezdetek

Hozzászólás Szerző: HA5AS Ákos » 2015.12.25. 21:27

Beszereztem ezt:
https://www.arduino.cc/en/Main/ArduinoBoardMicro
Elsőre megépítettem ezt:
[youtube]https://youtu.be/BB7jXXNvlYU[/youtube]
(Futófény)

A win xp (fosh system) viszont kifog rajtam.
Valaki tapasztalt segíthetne a driverek telepítésében, mert működik, de inkább kivágnám a szemétbe...

A napokban további ötletek megvalósítása várható!

5AS Ákos
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára HA5AS Ákos 2015.12.26. 19:17-kor.

HG7JAK
Klubtag
Klubtag
Hozzászólások:116
Csatlakozott:2014.12.27. 22:09
Tartózkodási hely:Százhalombatta

Re: Arduino

Hozzászólás Szerző: HG7JAK » 2015.02.05. 09:25

5CLF!

Nagyon kíváncsi vagyok a magnetik loop-ra.
Jó lenne egy analizátorral megmérni. Majd lobbizom az ügyben.
HG7JAK OP Lóri

Avatar
ha5clf
Klubtag
Klubtag
Hozzászólások:392
Csatlakozott:2014.12.31. 16:01
Tartózkodási hely:Budapest

Re: Arduino

Hozzászólás Szerző: ha5clf » 2015.02.04. 23:08

Ide is felteszem:
Elkeszult a magnetikus hurok antenna vezerlese, a jovo heten kedden februar 10-en tervezem bevinni a klubba bemutatni. Egyenlore csak a vezerlest szeretnem bemutatni, persze hozom az egesz antennat, nem fogjuk rakapcsolni az antennat adovevore. Ott meg van egy kisebbb munka, hogy megbizhatoan mukodjon. A vezerlo kabelt arnyekolnom kell, hogy az RF ne zavarjon be az elektornikaba.

Ez a bekezdes mehet akar az Aurdino alcim ala is, hisz itt foleg a "stepper" motor vezerleserol lesz szo, bar az egyseg tarlamaz egy multi-funkcios enkodert, led kijelzoket, LCD display-t, ket arduino kozti kommunikacios funkciot, memoriat (hogy tudja hol allt meg a legutobbi kikapcsolaskor), lassu es gyors leptetes, amator sav valtas, parameterek beallitasat, kalibralast, stb...

Szoval varom az erdeklodoket, es remelem egy jo kis bemutataot tartunk.
73 - Istvan/ha5clf

Avatar
ha5clf
Klubtag
Klubtag
Hozzászólások:392
Csatlakozott:2014.12.31. 16:01
Tartózkodási hely:Budapest

Re: Arduino

Hozzászólás Szerző: ha5clf » 2015.01.20. 21:25

Sziasztok,

Az "Egy komolyabb Magnetic Loop Antenna" bekezdes alatt, ujabb kepeket tettem fel a most mar majdnem teljesen elkeszult vezerlo egysegrol. Mivel a vezerles Arduinokat vesz igenybe, gondoltam itt is szollok a temarol. A teljes software kb 3000 sor C-programbol all, amibol 99%-ot en irtam az elmult fel evben. Elarulom, valamikor a Motorolanal software fejleszto voltam es "embedded real-time" fejlesztessel foglalkoztam. Bar mar 10 eve egy sor programot sem irtam, a mult evben eloszedtem a berozsdasodott tudasom egy Arduino lattan felbuzdulva, es alig tudok leszallni a szamitogeprol.

Valamikor szivesen bevinnem a klubba a magnetic loop es vezerlo egyseget, hogy bemutassam.

Ha valakit erdekel a software fejlesztes Aurdinos kornyezetben szivesen tartok rola egy kis eszmecseret kovetkezo alkalmakkal. Bizonyara van akit edekel a fejlesztesi/modularis struktura, ami nagyon lenyeges lehet mihelyt bonyolultabb funkciokat programozunk. Az ilyen struktura nelkul "spageti" lesz a programunk es valoszinu soha sem fog tokeletesen mukodni.
73 - Istvan/ha5clf

Avatar
ha5clf
Klubtag
Klubtag
Hozzászólások:392
Csatlakozott:2014.12.31. 16:01
Tartózkodási hely:Budapest

Re: Arduino

Hozzászólás Szerző: ha5clf » 2015.01.14. 19:26

Arduino?

Errol szivesen beszelnek majd ha elkeszul a magnetic-loop vezerlese, hogy egyidoben meg is nezhessuk mire kepes egy par Arduino.

Elozetesen annyi, hogy ket Arduino (MICRO es MEGA) kommunikal egymassal. A vezerlo egyseg hardware-t mar bemutattam egy masik bejegyzesemben, de az asztali iranyitot meg nem (most keszul). Ez egy multi-funkcios encoder, egy LCD display, es egy nyomo gombal van kikepezve. Az encoder segitsegevel iranyitom a tavoli MICRO-t ami pedig a stepper motort vezerli. Egyszerunek hangzik.....

....mindaddig amig elgondolkodtam egy kicsit. Honnan tudja a rendszer ha kikapcsolom, hogy hol volt az utolso allasa a stepper motornak? Hat elmentem az EEPROM-ba, de mi van ha veletlenul kihuzom a kabelt, akkor nem tudom elmenteni az utolso poziciot. Ezt is megoldottam, ugyanis keszitetem egy mega kondenzatoros "feszultseg tartot". Ha a bejovo feszultseg a regulatorba leesik 19.5V-rol 15V-ra, akkor a regulator kimenete utan elhelyezett feszultseg tarto nehany masodpercig tartja a MICRO-nak a tapot es elmenti az utolso poziciot.
megaCap.jpg
A bemeno feszultseg merese az Arduino MICRO altal tortenik, es ha eleri a kritikus feszultseget azonnal meghivja a "mentsd el az utolso poziciot" funkciot. Miert kell 19.5V? Hat ezzel taplalom a stepper motor vezerlo egyseget es a stepper motort, viszont az ARDUINO-nak csak 8-9V feszultseget adok (kibir 20V-ot is a specifikacio szerint, ki hat, mar egy MEGA-t elegettem...).

Ha legkozelebb bekapcsolom a keszuleket, az elso dolga, hogy tudakolja meg az utolso steper poziciot.

Ezt csak ugy erdekesseg kedveert, izelitonek irom le, ugyanis ez csak egy kihivas a sok kozul. Es mi lehet az amire meg nem gondoltam?
73 - Istvan/ha5clf

Avatar
ha5dsa
Ipari alpintechnika szakosztályvezető
Ipari alpintechnika szakosztályvezető
Hozzászólások:189
Csatlakozott:2014.12.26. 20:03

Arduino

Hozzászólás Szerző: ha5dsa » 2015.01.05. 18:57

Minden ami ezzel kapcsolatos. http://www.arduino.cc/

Kép
.... .- ..... -.. ... .-

Válasz küldése