Ő minek csinálni amikor ezerszer jobbat lehet venni

Moderátor:ha5clf

Avatar
HA5DON
Klubtag
Klubtag
Hozzászólások:90
Csatlakozott:2015.01.03. 22:05
Re: Ő minek csinálni amikor ezerszer jobbat lehet venni

Hozzászólás Szerző: HA5DON » 2015.02.09. 19:24

A témához visszatérve:
Amit biztosan nem éri meg megvenni, az az ilyen mérőzsinórkészlet:
Kép
Van itthon egy csomag, de szinte az összesnél ugrál a jelszint, ha mozgatom a vezetéket.
Az ok a rögzítés módjában keresendő. A vezetéket blankolják, a rezet visszahajták a szigetelésre, és erre nyomják a csipesz szárát fogóval.
Mivel rugalmas anyag is van közte, nem beszélhetünk a krimpelésnél szokásos hidegfolyásról, itt csak némi nyomóerő szorítja össze a felületeket, attól függően, milyen kedve volt a kínai szakmunkásnak.
A tapasztalat azt mutatja, hogy tele lehet a hócipőjük a mérőzsinórgyártással, mert kritikán aluli a színvonal.
Szóval, pár méter vezeték, egy marék krokodilcsipesz, páka, ón, és nem lesz ősz hajszál...
HA5DON István

Avatar
HA5DON
Klubtag
Klubtag
Hozzászólások:90
Csatlakozott:2015.01.03. 22:05

Re: Ő minek csinálni amikor ezerszer jobbat lehet venni

Hozzászólás Szerző: HA5DON » 2015.02.09. 19:04

Nem könnyű. Legalábbis közös nevezőre jutni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára HA5DON 2015.02.09. 19:27-kor.
HA5DON István

Avatar
ha5dsa
Ipari alpintechnika szakosztályvezető
Ipari alpintechnika szakosztályvezető
Hozzászólások:189
Csatlakozott:2014.12.26. 20:03

Re: Ő minek csinálni amikor ezerszer jobbat lehet venni

Hozzászólás Szerző: ha5dsa » 2015.02.09. 17:46

Nehéz lehet. 8-) 8-)
.... .- ..... -.. ... .-

Avatar
HA5DON
Klubtag
Klubtag
Hozzászólások:90
Csatlakozott:2015.01.03. 22:05

Re: Ő minek csinálni amikor ezerszer jobbat lehet venni

Hozzászólás Szerző: HA5DON » 2015.02.09. 17:14

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára HA5DON 2015.02.09. 17:48-kor.
HA5DON István

Avatar
ha5dsa
Ipari alpintechnika szakosztályvezető
Ipari alpintechnika szakosztályvezető
Hozzászólások:189
Csatlakozott:2014.12.26. 20:03

Re: Ő minek csinálni amikor ezerszer jobbat lehet venni

Hozzászólás Szerző: ha5dsa » 2015.02.09. 16:54

Nem olvastad figyelmesen a cikket. Ez egy rögtönzött elem szerepét pillanatnyilag helyettesítő eszköz az aprs tesztelésére fenn a klubban (ott is hogy ki tudjuk vinni az utcára, mert labortáp az annyi mint a szemét). Semmi köze rádiókhoz.
.... .- ..... -.. ... .-

Avatar
ha5clf
Klubtag
Klubtag
Hozzászólások:392
Csatlakozott:2014.12.31. 16:01
Tartózkodási hely:Budapest

Re: Ő minek csinálni amikor ezerszer jobbat lehet venni

Hozzászólás Szerző: ha5clf » 2015.02.09. 13:01

Andras ezt egy csoda dobozzal vedi le, ami tobbek kozott feszultseg-ejtokent is mukodik, hogy a TCVR-je mindig a megfelelo feszultseget kapja.... ;)
73 - Istvan/ha5clf

Avatar
HA5DON
Klubtag
Klubtag
Hozzászólások:90
Csatlakozott:2015.01.03. 22:05

Re: Ő minek csinálni amikor ezerszer jobbat lehet venni

Hozzászólás Szerző: HA5DON » 2015.02.09. 11:45

Örülök, hogy így látod, mert tényleg nem az alkotó munka lefokozása volt a célom, hiszen azt én is szeretem, és művelem is, ha tehetem.

A banánhüvelyekre visszatérve:
Mindkettő fekete kábelen lóg, zöld zsugorcsövezéssel. Az akksi eredeti kivezetéseit szigszalag fedi.
Mennyire bírja a rádiód a fordított polaritást? :)
HA5DON István

Avatar
ha5dsa
Ipari alpintechnika szakosztályvezető
Ipari alpintechnika szakosztályvezető
Hozzászólások:189
Csatlakozott:2014.12.26. 20:03

Re: Ő minek csinálni amikor ezerszer jobbat lehet venni

Hozzászólás Szerző: ha5dsa » 2015.02.09. 11:17

Nem zavar ez nagyon fontos! A jelmondatot komolyan gondolom, csak pont fordítva. Azért raktam ide be, mert egy ilyen kérdésnek itt a helye. Félre ne értsd, a kritikát szeretem, sokkal jobban mint egy buta lájkot. Ráadásul, mint mondottam (írtam az amatőrcsoportban) van (lett) is eredménye. Én eddig, persze nem célzatosan de tényleg kerestem. Amikor vásároltam valamit a Lomex-ben, HQ-ban, mindig megkérdeztem van-e. Nem volt. Kérdeztem másokat is ők sem tudtak róla. Nem tudom miért, de kőkorszaki vagyok a net az kimaradt. Azért linkeltem be, mert tartalmasabbnak ítéltem meg, mint egy fényképet a netről, ha más is belinkelne ilyeneket annak én örülnék. Úgyhogy részemről semmi gond. Lett itt belőle egy jó topik. Ez kettőnk érdeme! :D
.... .- ..... -.. ... .-

Avatar
HA5DON
Klubtag
Klubtag
Hozzászólások:90
Csatlakozott:2015.01.03. 22:05

Re: Ő minek csinálni amikor ezerszer jobbat lehet venni

Hozzászólás Szerző: HA5DON » 2015.02.08. 22:06

András!
Ha ezt a topikot az én hozzászólásom szülte a banándugó aljzatos cikkednél, akkor azt hiszem félreértettél.
Nem azért linkeltem be a gyári aljzatot, mert szerintem a barkácsolás hülyeség, és inkább vegyünk meg mindent a boltban.
Azért mutattam meg, mert így indítottad a cikket:

"Mindig is furcsáltam, hogy banán dugó lengő aljzat nem kapható, igazából sosem tudtam mire vélni. Még a LOMEX-ben sem kapni."

Én is inkább megépítem magam az ilyesmit, csináltam potmétergombokat és műszerdobozt is, de van olyan, hogy nincs idő rá, vagy kérésre épít valamit az ember, és a megrendelő gyári alkatrészeket szeretne látni. Olyankor nem árt, ha tudja, hol tud venni.
Egy szóval sem kritizáltam az aljzataidat, sőt, tetszik a kivitelezés.

De ha zavar, megkérem Pityeszt, hogy törölje.
Elnézést, ha félreérthető voltam.

Üdv:
István
HA5DON István

Avatar
ha5clf
Klubtag
Klubtag
Hozzászólások:392
Csatlakozott:2014.12.31. 16:01
Tartózkodási hely:Budapest

Re: Ő minek csinálni amikor ezerszer jobbat lehet venni

Hozzászólás Szerző: ha5clf » 2015.02.08. 16:35

Van amit meg kell venni, es van amit meg kell epiteni.

En epitettem mar TCVR-t QRP celbol, sot taviro adot amikor eloszor lettem radioamator. Akkor nem volt lehetoseg vasarolni. Ma viszont az asztali TCVR-t eszembe sem jutna magam megepiteni, ugyanugy mint eszembe sem jutna egy huzal antennat venni, balunt vasarolni, vagy akar magnetikus loop antennat beszerezni a piacon.

Mivel egy radioamator erdeklodesi kore sokkar szukebb lehet, mint amilyen keszulekekre szuksege van, pld. szukseg lehet egy antenna forgatora es egy asztali TCVR-re, amit inkabb megvasarol, de a yagit mar sajat maga kesziti el, mert az beleesik az erdeklodesi korebe es elvezettel tanulmanyozza a temat.

Hallotam mar olyat is, hogy valaki azt allitja miert kell barmit is vasarolni mindent el tudunk kesziteni amire szuksegunk lehet. Hat ez mar egy kicsit extrem, nem szeretnek visszamenni a barlangba. A hobbim nem a szuksegleteim kielegiteset, hanem az erdeklodesi korombe eso eszkozok elkesziteset jelentik.
73 - Istvan/ha5clf

Válasz küldése