SOTA 2017

Moderátor:ha5clf

Avatar
ha5clf
Klubtag
Klubtag
Hozzászólások:392
Csatlakozott:2014.12.31. 16:01
Tartózkodási hely:Budapest
Re: SOTA 2017

Hozzászólás Szerző: ha5clf » 2019.08.07. 16:57

Bevallom, mostanaban 2018 es 2019-ben nagyon ritkan jutok el sota-zni. De szeretnem ujra beinditani, nem a pontszerzes miatt, hanem az elmeny amit egy hegyre valo feljutas, a muszaki felkeszultseg, es egy pile-up generalasa ad. Nem tudom mikor jutok el ujra, de remelhetoleg nem szakad meg ennek a sota sorozatnak az itten valo publikalasa. Termeszetesen ha mas teszi kozhirre itt az elmenyeit, nagyon szivesen varjuk.
73 - Istvan/ha5clf

Avatar
ha5clf
Klubtag
Klubtag
Hozzászólások:392
Csatlakozott:2014.12.31. 16:01
Tartózkodási hely:Budapest

Re: SOTA 2017

Hozzászólás Szerző: ha5clf » 2017.12.21. 10:05

Prédikálószék - december 21, 2017:

Zoli 5CQZ szervezésében, Mihály 7SZA, és én nekivágtunk SOTA-zni a Prédikálószékre. Prédikálószék 640m magas hegy a Pilisben, vagy talán inkább domb, ahová kb 370m magasról indultunk. Végig terepjáróval járható úton gyalogoltunk, csak az utolsó egy-két kilométerben értünk kimondottan turista útra. Mivel fagyos volt a talaj, nem zavart a keréknyom a gyalogúton. Melegebb időben, kátyús, víztócsás útvonalon nagyon kellemetlen járni. Valamikor Dömösről mentem fel a hegyre, ami sokkal megterhelőbb, bóklászni a sziklák közt, télen még ráadásul csúszik is a jéges talaj. Ezúttal viszont Szentlászló felől mentünk fel, lankás egyáltalan nem megterhelő úton.
WP_20171220_11_00_29_Pro_resized.jpg
Úton felfelé. Zoli 5CQZ és István 5CLF.
Hideg volt, dér lepett el mindent. Hónak nem sok nyomát láttuk. Itt ott kisütött a nap is. +2C és-2C közt változott a hőmérséklet, ahogy a nap ki-be kandikált a szürke felhők mögül. Szélcsend honolt az egész tájon. Meglepett, mennyire kellemes idő várt bennünket, pedig reggel az időkép -5C-kal ijesztegetett. Jéger alsó, kesztyű, sí-maszk, mindennel készültem. Végül is felmenet a kabátra nem is volt szükség, a hatizsákon pihent.
WP_20171220_11_19_10_Pro_resized.jpg
Megérkeztünk. Utoljára két éve jártam itt. Akkor még nem volt kilátó.
Annak ellenére, hogy a völgyet köd takarta, mégis lenyűgöző kép tárult elénk. A Duna felett úszött a köd takaró.
WP_20171220_11_53_02_Panorama.jpg
Mihály a kilátó felső emeletéről, 2m-en aktivált. Én a 40m-es sávot választottam megszokás szerint. Zoli pedig a 30m-es sávon, lentről a kilátótól nem messze rádiózott, majd kesőbb a 40m-t is kipróbalta. Örültem a kilátó magas szerkezetének, ami megkönnyíti egy antenna felszerelését. A kilátó harmadik szintjéről rádióztam egy végén táplált antennával, amit a másik végén egy fához rögzítettem. Ha akár egy kis enyhe szellő fújdogált volna, bizony meglehetetlenítette volna a kényelmesen padokkal ellátott kilátó harmadik szintjéről való aktiválást.
IMG_0020.jpg
Zoli aktivál, Mihály figyeli.
Lassan a nap sem bukkant elő többet, -2C felé zuhant a hőmérő mutatója. Mi is összepakoltunk, majd elindultunk. Úton lefelé arról beszéltünk, milyen gyér volt a terjedés. Megfigyeltem már több aktiválás alkalmával, hogy a 40m és a 30m sáv terjedése dél körül leromlik. Mi pont akkor aktiváltunk. Zoli viccessen megjegyezte, nem a terjedés romlik, hanem az ellenállomások rádiósai mennek ebédelni.

Egy kis statisztika a végére: 15880 lépés és 12.6km után elbucsúztunk és jóérzéssel hazaindultunk.

Itt van túra útvanala, kb 4.5 km:
km007.jpg
73 - Istvan/ha5clf

Avatar
ha5clf
Klubtag
Klubtag
Hozzászólások:392
Csatlakozott:2014.12.31. 16:01
Tartózkodási hely:Budapest

Re: SOTA 2017

Hozzászólás Szerző: ha5clf » 2017.03.23. 16:22

Szervusz Andras,

A KX2-es mellett sajnos nem en ulok, hanem Feri ha7hf. A kis szurke doboz pedig egy lipo-t tartalmaz. En tovabbra is a HB-1B keszuleket hasznalom, de szandekozom egy KX2-vel gyarapodni az ev vegere. 5W sokszor kevesnek bizonyul es eltaposnak, foleg ha valamilyen contest van. Ferivel egyut jarjuk a hegyeket, es en 40m, o pedig 30m-en aktival. A 30m elonyosebb a "contest-telenseg" miatt. Itt mindig csendes a sav, en viszont szeretem a 40m-t. Meg van a varazsa. Pld., hogy HA allomast is elkapok neha rajta.
73 - Istvan/ha5clf

Avatar
ha4aa
Klubtag
Klubtag
Hozzászólások:60
Csatlakozott:2014.12.27. 18:21
Tartózkodási hely:Budapest-Agárd

Re: SOTA 2017

Hozzászólás Szerző: ha4aa » 2017.03.22. 22:44

Kedves István!

Gratulálok ehhez a téli aktiválásodhoz és a KX2-es rádiódhoz! Úgy-e jól látom a képen? Mi az a nagyobb doboz a szuper kis rádió mellett? Megszoktad a KX2 kezelését?

73! de HA4AA András

Avatar
ha5clf
Klubtag
Klubtag
Hozzászólások:392
Csatlakozott:2014.12.31. 16:01
Tartózkodási hely:Budapest

SOTA 2017: Irott-Ko - Jan27

Hozzászólás Szerző: ha5clf » 2017.03.13. 21:27

Csak kepekben:
Csatolmányok
Irottko_14.jpg
Irottko_08.jpg
Irottko_07.jpg
73 - Istvan/ha5clf

Avatar
ha4aa
Klubtag
Klubtag
Hozzászólások:60
Csatlakozott:2014.12.27. 18:21
Tartózkodási hely:Budapest-Agárd

Re: SOTA 2017

Hozzászólás Szerző: ha4aa » 2017.01.31. 17:44

Kedves István!

Ez a Dobogókő tetszik, mert közel van, és ahogy írod nem egy nehéz SOTA csúcs. A -15 fok viszont még így is kemény lehetett. Gratulálok!

73! de HA4AA András

Avatar
ha5clf
Klubtag
Klubtag
Hozzászólások:392
Csatlakozott:2014.12.31. 16:01
Tartózkodási hely:Budapest

SOTA 2017

Hozzászólás Szerző: ha5clf » 2017.01.17. 21:56

Kezdodik egy uj ev uj SOTA elmenyekkel.

Januar 7-en sikerult elkezdeni a SOTA evet egy konyebb Dobogoko-i aktivalassal. Konyebb, mert autoval fel lehet menni, es csak egy vagy ketszaz m-t kell gyalogolni. Azt is a parkolo es kisse jobbra a kilatotol egy lepukkadt epulet moge, elsetalva retes es meleg tea arusok mellett. Az epulet mogott egy padon telepitheto az aktivalashoz szukseges cok-mok. Itt aktivaltam 40m-en, de nagyon gyorsan abba is hagytam, mert -15C volt a homerseklet. 6 QSO utan mar pakoltam is, es nemsokara mar a retes mellett egy forro teat iszogattam.

Dobogoko talan a teli aktivalasok legkonyebb es megis sok pontot ado hegyek (inkabb dombok) egyike. Itt 6 pont szerezheto, es a december 15-tol marcius 15-ig ervenyes plusz 3 bonusz ponttal oszesen 9 pontot lehet szerezni. Ezzel megtortem az eddig csak egyszer aktivalt hegyek sorozatat, ez az elso hegy, amit mar a multban meglatogattam ebbol a celbol.

A kovetkezokben a tervem Matra es Kekes, ott telen 26 pontot szerezhetunk, nem sokkal nehezebb korulmenyek kozt. A gyalogtura resze szinte semmi, csak a telepites, aktivalas, es a lebontas vesz idot igenybe. Tehat valoszinu egy nap mindketto aktivalhato.

Ide viszont mar nem szeretnek egyedul menni. Sokkal erdekesebb tarsasaggal. Ha valakit erdekel, egyenlore csak tervnel tartok. Tarts velem.
73 - Istvan/ha5clf

Válasz küldése